Suomeksi | På svenska | In English | Palaute | Hallinta



Ilmoitustaulu


Aihepiirit: SM-kilpailut

SM-parikilpailun kvootit, finaalin paikkajako ja jonotuslista, muutos 11.3.

[2019-02-15 10:56:54]

SM-parikilpailun aluemestaruuskisojen ilmoittautuminen on päättynyt. Alueille ilmoittautui yhteensä 71 paria, joiden kesken jaetaan 35 finaalipaikkaa. Lisäksi 16.-17.3. pelattavaan finaaliin osallistuvat vuooden 2018 voittajat Kauko koistinen ja Clas Nyberg.

Yksi pari on joutunut perumaan osallistumisensa sairastumisen vuoksi. Tämän vuoksi kvootteihin on tehty pieni korjaus, joka ei muuttanut paikkojen jakautumista..

Etelä-itäinen
36 osallistujaa, kvootti 18, paikkoja 18

Etelä-läntinen
20 osallistujaa, kvootti 10, paikkoja 10

Keskinen ja Pohjoinen
14 osallistujaa, kvootti 7, paikkoja 7

SM-parikilpailun alueiden karsinnoista on finaaliin selvinneet seuraavat parit.

SM 2018
Kauko Koistinen - Clas Nyberg

Etelä-itäinen alue
Pia Erkkilä - Raija Tuomi
Klaus Harjunen - Johan Lindén
Hulda Ahonen - Ilona Vänni
Arttu Karhulahti - Vesa Fagerlund
Jukka Pesonen - Sakari Stubb
Antti Elsinen - Tiina Elsinen
Erik Hansson - Mauri Saastamoinen
Meri Korhonen - Hannu Luhtala
Petri Ukkonen - Kari Engelbarth
Christer Englund - Heikki Lehtinen
Pirjo Juuri-Oja - Erkki Juuri-Oja (perui osallistumisensa 8.3.)
Christina Hertzman - Eeva Parviainen
Aleksi Aalto - Jukka Aalto
Viktor Issupov - Jussi Haapakangas
Raimo Raunto - Jaakko Elokorpi
Lars Carlsson - Leif-Erik Forsberg
Taru Suppula - Jussi Tamminen
Ranan Rimon - Jorma Sipilä (perui osallistumisensa 11.3.)

Eteä-läntinen alue
Jyrki Lahtonen - Jari Böling
Jonna Kaminen - Pasi Suominen
Mikko Toivonen - Kari Noponen
Outi Rahi - Teodor Velkov
Markku Pekkinen - Pekka Uskali
Riitta-Liisa Mäkelä - Timo Mäkelä
Kari Kanerva - Jarmo Laakso
Sami Mäki - Marko Ketola
Seppo Laine - Martti Meronen
Lasse Bergroth - Mikko Nieminen

Keskinen ja Pohjoinen
Seppo Sauvola - Lasse Utter
Osmo Haljoki - Antti Kauppila
Piia Ruottinen - Jouko Leander
Petteri Nieminen - Janne Seppälä
Reetta Rekonen - Reko Märsylä
Janne Ekholm - Olli Perkiö
Timo Sairanen - Timo Tero



Mikäli finalisteille tulee peruutuksia, täydennetään finaalin osallistujia jonotuslistan järjestyksessä.

1. 0,550 Velipekka Lukka - Henrik Laaksonen (otti 8.3. vapautuneen paikan vastaan)
2. 0,571 Pekka Söderlin - Jari Bäckström (ei ottanut tarjottua paikkaa vastaan)
3. 0,583 Antti Aimala - Oskari Koivu (otti 11.3. vapautuneen paikan vastaan)
4. 0,600 Patrik Eriksson - Kati Sandström
5. 0,611 Joakim Fabritius - Seppo Räsänen
6. 0,639 Karri Kupari - Pasi Kuokkanen
7. 0,643 Agneta Berglund - Martin Arle
8. 0,694 Juha Hämäläinen - Olli Jalonen
9. 0,714 Jani Kauranen - Toni Nurmesniemi
10. 0,722 Jarkko Kortemäki - Tero Topra
11. 0,750 Pirkko Leander - Kalevi Paavola
12. 0,750 Kaisa Tuisku - Veijo Nikkanen
13. 0,778 Anni Mäkelä - Christer Björkman
14. 0,800 Lauri Rahi - Mikko Vänni
15. 0,806 Jesse Jäkärä - Mika Karjalainen
16. 0,833 Janne Tuononen - Vesa Pekkanen
17. 0,850 Gabriella Ahlvik - Riku Mattila
18. 0,857 Arttu Keisala - Kari Patana
19. 0,889 Risto Pekkanen - Timo Pekkanen
20. 0,900 Vilma Noponen - Mikko Johansson
21. 0,917 Tor Meinander - Kaarlo Ylinen
22. 0,929 Jarkko Luokkakallio - Susanna Yli-Suomu
23. 0,944 Matti Koivisto - Olli Puurtinen
24. 0,950 Peter Soinu - Aare Talumaa
25. 0,972 Anders Johansson - Jonny Barman
26. 1,000 Kimmo Leppänen - Seppo Andersson
27. 1,000 Outi Säkäjärvi - Rauno Tasala
28. 1,000 Aku Nieminen - Juha Porma

- 17.2.2019 TS -
- edit 8.3.2019 TS -
- edit 11.3.2019 TS -

Näytä kaikki tiedotteet | palaa etusivulle