Suomeksi | På svenska | In English | Palaute | Hallinta



Ilmoitustaulu


Aihepiirit: SM-kilpailut SM-kilpailut

SM-joukkue semifinaali 2013 ryhmäjaot ja aikataulu

Muutoksia semifinaaleiden ryhmäjakoon. [2013-03-11 16:19:04]

Semifaalin ryhmäjako on muuttunut alkuperäisestä
muutaman joukkueen osalta.
Suurin muutos oli se että joukkue Märsylä siirtyy Jyväskylästä
Helsinkiin ja Joukkue Mäkikangas Helsingistä Jyväskylään.
Sekä se että joukkue seniorit on joutunut luopumaan kilpailusta
ja sen tilalle on tullut joukkue Sundwall Helsingistä. Senioreiden
paikka meni piirien jonotuslistalle ja kun sekä
kaakon, pohjoisen ja pohjanmaan varajoukkueet eivät lähteneet mukaan
oli seuraavana Helsinki joka otti paikan.

Jyväskylässä 13.3.2013 Lasse Utter SM-kilpailuvastaava

Uusi ryhmäjako on seuraava


SM-JOUKKUE 2013 SEMIFINAALIT

AIKA 13.-14.4.2013

PAIKKA BRIDGE-AREENA HELSINKI
Hiomotie 10
B-SALI JYVÄSKYLÄ
Väinönkatu 7

PELINJOHTO Bridge- Areenalla Kati Sandström puh.040-526 56 11
Jyväskylässä Tero Koivu 044-289 90 84

osanottajajoukkueet ottelunumeroineen Bridge- Areenalla

PUNAINEN RYHMÄ . 1. Koistinen ( SM-2012 )
2. Kuokkanen ( Helsinki )
3. Märsylä ( Vaasa )
4. TP Sato ( Helsinki)
5. Country Boys( Kouvola )
6. Heinonen ( Porvoo )

SININEN RYHMÄ
1. Toivonen ( Helsinki )
2. Pia ( Helsinki )
3. Tuomika- (Tampere )
kallion Nousu
4. Senaattori ( Turku )
5. Mäntylä ( Kouvola )
6. Almost Juniors ( Hämeenlinna )

VIHREÄ RYHMÄ
1. Mano ( Turku )
2. Vilttiketju ( Kaakko )
3. Miniplan ( Turku )
4. Uskela ( Salo )
5. Sundwall ( Helsinki)
6. Mental Game ( Tampere)

Osanottajajoukkueet ottelunumeroineen Jyväskylässä

MUSTA RYHMÄ
1. Utter ( Itäpiiri)
2. Mäkikangas ( Helsinki )
3. Malja ( Kuopio)
4. Oulu ( Oulu )
5. Unelmien Piina ( Häme )
7. Upseerit ja ( Rovaniemi )
Herrasmiehet






Aikataulu ja ottelujärjestys kaikissa semifinaaliryhmissä


LA 13.4.2013

10.30 - 11.00 ilmoittautuminen, jolloin maksettava 130 euroa / joukkue

11.00 - 12.20 1.kierros 6 - 1 5 - 2 4 - 3
12.25 - 13.45 toinen puoliaika

13.45 - 14.30 Ruokatauko

14.30 - 15.50 2.kierros 2 - 6 1 - 3 5 - 4
15.55 - 17.15 toinen puoliaika

17.30 - 18.50 3.kierros 6 - 3 2 - 4 1 - 5
18.55 - 20.15 toinen puoliaika


SU 14.4.2013

10.00 - 11.20 4.kierros 4 - 6 3 - 5 2 - 1
11.25 - 12.45 toinen puoliaika

12.45 - 13.30 Ruokatauko

13.30 - 14.50 5.kierros 6 - 5 4 - 1 3 - 2
14.55 - 16.15 toinen puoliaika

Jokaisen ryhmän kaksi parasta 4.-5.5 pidettävään Finaaliin Bridge Areenalle.





Näytä kaikki tiedotteet | palaa etusivulle